SK OSTROŽSKÁ LHOTA - oficiální stránky fotbalového klubu
IMG_0004.JPG

8. 4. 2018 od 15:30

Dolní Němčí B - Ostrožská Lhota 1:7 (0:4)

branky: 53. Škařupa - 2., 68., 90. E.Pešík, 18.D.Pešík, 41., 43. P.Štergenich, 53.Zbořil
ŽK: 60.Richter
sestava O.Lhota: Gál - Štergenich D., Kubáň, Žajdlík. Horák - Kadaš (66.Radoch), P.Štergenich, Kopeček (57.Kusák), D.Pešík - Zbořil (80.Lučný), E.Pešík
sestava D.Němčí: Kolísek - Zimčík, Adamec, Juřenčák (80.Tálský), Světinský, Škařupa (80.Loutocký), Richtr, Pastorek (31.Chladil), Mahdal (70.Ježek V.), Ježek Vít, Machalík (70.Horňák)
     Naše mužstvo odjíždělo opět na půdu soupeře, tentokrát do Dolního Němčí, kterému jsme měli po podzimu co oplácet. Soupeč si na podzim z našeho hřiště odvezl všechny body  za výhru 3:2. Trenér měl k dispozici vesměs všechny hráče, chyběl jen Vaněk a pracovně vytížený Krátký.
     Do zápasu jsme vstoupili aktivně a již ve 2. minutě se měnilo skóre. Filip Zbořil vystihl rozehrávku domácího gólmana, přihrávkou našel E.Pešíka a ten zblízka prostřelil Kolíska - 0:1. Namlsáni rychlým gólem jsme i nadále hýřili aktivitou. Ve 4.minutě zkoušel pozornost domácího gólmana Kadaš, ale jeho střela šla nad. O chvíli později ten samý hráč vystihl přihrávku domácího gólmana, střela z malého vápna šla ale vedle tyče. V 11.minutě se osmělili i domácí hčáči, ale Mahdal mířil nad. Ve 14.minutě jsme mohli vidět pohlednou akci po ose Zbořil - P.Štergenich - D.Pešík. Střela posledního zmiňovaného se ale mezi 3 tyče nevlezla. V 16.minutě se do akce dostlali bratři Pešíkovi. Mladší David opět vystihl gólmanovu rozehrávku, nahrál staršímu Erikovi, ale ten zblízka mířil jen do náruče připraveného gólmana domácích. V 17.minutě se do ojedinělé akce pustili i domácí, ale s Mahdalovým pokusem si náš gólman věděl rady. V 18.minutě jsme rozehrávali rohový kop, míč propadl do vápna a na několikátý pokus to byl D.Pešík, který míč doklepl do domácí sítě - 0:2. Ve 20.minutě se rýsovala další akce, Kubáň - E.Pešík, ale centr do vápna nikoho z našich nenašel. V 31. minutě vystřelil zpoza vápna Horák, ale jeho pokus šel těsně nad a změnu stavu nepřinesl. Další pokusy Kopečka a Žajdlíka taky správné místo nenašly. V 36. minutě se po nedorozumění našich obránců ocitli domácí ve 100% šanci, ale zblízka se jim našeho gólman napodařilo překonat. Ve 41. minutě jsme zahrávali trestný kop, ke kterému se postavil kapitán P.Štergenich a nedal domácímu gólmanovi šanci - 0:3. Ve 43. minutě akce jak přes kopírák, jen z druhé strany - ke standartní situaci se opět postavil P.Štergenich a domácí zase lovili míč ze své sítě - 0:4.
     Ve druhé půli měli výhodu větru na své straně domácí, ale i přesto jsme byli aktivnějším mužstvem my. V 52. minutě se prosadil po akci D.Pešík - E.Pešík - Zbořil, poslední jmenovaný a zapsal se mezi další naše dnešní střelce - 0:5. O minutu později vystrčili růžky domácí a snížili na 1:5. D.Pešík ztratil na půli míč a domácí kapitán Škařupa zblízka prostřelil našeho gólmana. V 58.minutě vyzkoušel pozornost Kolíska D.Pešík. V 67. minutě  skončil pokus E.Pešíka na tyčce domácí brány. V 69.minutě si tentýž hráč již spravil chuť a po přihrávce Zbořila navyšoval skóre na 1:6. V 71.minutě Gál reflexivním zákrokem zneškodnil pokus domácího Ježka. V 73. minutě se do vyložené šance dostal Zbořil, ale překonal nejen gólmana, ale i branku. V 74. minutě mířil D.Štergenich jen nad. V 76. minutě další kloudná akce na našich kopačkách - P.Štergenich - Radoch- Zbořil - Kusák, jehož střela z vápna skončila vedle brány. Poslední slovo v zápase měl E.Pešík, jež po přihrávce D.Štergenicha, završil hattrick a upravil konečné skóre na 1:7.
     Ještě větší radost nám udělala zpráva, že náš největší rival z H.Němčí ztratil body v Popovicích, a jejich náskok se ztenčil jen na 3body.  Příští týden nás opět čeká výjezd na půdu soupeře, tentokrát zajíždíme do Mistrřic. Že by do třetice všeho dobrého? :) Začátek utkání v 16:00.
Po 9. duben 2018, 11:04:09 CEST