SK OSTROŽSKÁ LHOTA - oficiální stránky fotbalového klubu
IMG_0004.JPG
neděle 1.10. od 12:30
Uh.Ostroh B - O.Lhota 3:5 (3:3)

branky: 7, 23. Vlk, 12.(p) Lahola - 16. Horák, 30. Pešík E., 45. vlastní gól Vlk, 85. Pešík D., 90.Zbořil
ŽK: 30.Mrkva, 53.Žák - 20.Pešík D., 20.Zelený, 50.Štergenich D., 61.Babič
sestava Uh.Ostroh B: Cintula - Kovařík (83.Holek), Drechsler (46.Jestřabík), Mrkva, Mojžíšek, Lahola, Kučera (46.Žák), Vlk, Konečný (68.Bouřa), Šlapák, Uřičák
sestava O.Lhota: Gál - Horák, Kadaš, Žajdlík, Vaněk (56.Machala), Zelený (46.Babič), Kopeček (27.Kuban), Pešík D., Štergenich D., Zbořil F., Pešík E.
diváci: 150
rozhodčí: Polášek

Dnešní zápas začínal pro naše hráče netradičně již po poledni. Trenér Jurásek měl dnes k dispozici velice slátanou sestavu. K dlouhodobě chybějícímu Hanákovi a dovolenkujícímu Šmahajovi dnes přibyly pilíře sestavy Kusák, Štergenich P., Krátký a Jakoubek. Do sestavy se prozměnu vrálil Vaněk a Žajdlík.
     Do zápasu aktivněji vstoupili domácí a již v 7.minutě se po individuální akci prosadil Vlk- 1:0. V 9.minutě jsme měli k dispozici standartní situaci, tu zahrával Kadaš, ale míč putoval jen do náruče domácího gólmana. Ve 12.minutě jsme prohrávali již 2:0, kdy byla proti našemu mužstvu nesmyslně odpískaná penalta. Gólman Gál špatně vyřešil situaci v pokutovém území a na několikrát se snažil míč odehrát, ale byl faulovaný, nicméně hlavní rozhodčí to viděl naopak a odpískal faul našemu gólmanovi. Rychle jsme se museli otřepat a snažit se dál.  V 16.minutě jsme zahrávali další standartní situaci, kterou rozehrál D.Štergenich, míč skončil ve skrumáži před domácí bránou a D.Štergernich se k odraženému balónu dostal jako první nacentroval na Horáka a ten hlavou umístil míč do sítě - 2:1.  V 17.minutě si D.Štergenich zopakoval zahrátí standartní situace, ale i v tomto případě neputovala střela na bránu, nýbrž jen do zdi. V 19. minutě si vyzkoušel střelu ze standartky i E.Pešík, ale domácí gólman situaci jistil. Naši byli při chuti  a to o chvíli později potvrdil  E.Pešík, jež centroval na Zbořila, ale tomu se ani na dvakrát zblízka nepodařilo gólmana prostřelit. Hra byla vyostřená hlavně díky nepřesným verdiktům hlavního sudího. V 23.minutě jsme zase prohrávali o 2 góly. Podruhé (a ne naposledy) se krásně trefil z poza šestnáctky Vlk - 3:1. V 27.minutě šel míč po ose D.Pešík, E.Pešík, ale finální přihrávka na připraveného Zbořila neprošla. V 30.minutě vystihl rozehrávku domácích Zbořil a vyslal do běhu E.Pešíka, kterému v cestě stál pouze domácí gólman, ale ani ten pro něj nebyl překážkou - 3:2. Ve 33.minutě vybojoval E.Pešík tělem míč, namazal Zbořilovi, ale domácí gólman včas vyběhl. Ve 36.minutě zahrával Kadaš roh, ale E.Pešík mířil jen nad. V 39. minutě signalizovali naši hráči ofside, ale domácí pomezní nečekaně praporek nezvedl. Nabídnutou šancí bohudík domácí hráči pohrdli. Ve 40.minutě se po dlouhém autu k odraženému míči dostal Kuban, ale mířil jen do tyče. Ve 42.minutě jsme opět měli k dispozici standartku, ale D.Štergenich tentokrát mířil vysoko nad. Ve 43.minutě měli stejnou výhodu i domácí, gólman Gál míč vyboxoval a poradil si i s dorážkou. Ve 45.minutě jsme se po faulu na Zbořila na hranici šestnáctky dožadovali penalty, ale marně. Rozhodčí poukázal jen na rohový kop, ze kterého jsme se nakonec mohli zaslouženě radovat. K míči se dostal Zbořil, a vypálil, míč se od domácího hráče Vlka odrzazil do domácí brány - 3:3 a mohlo se jít do kabin.
     Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji pro změnu my. V 50.minutě našel Kuban Zbořila, ale gólman byl u míče dříve. V 51.minutě jsme trnuli, protože si náš gólman při rozehrávce zbytečně zkomplikoval situaci. V 52.minutě se oproti tomu blískl skvělým reflexivním zákrokem, když domácí zahrávali standartku. V 55. minutě rozehrával Kadaš, ale D.Pešík trefil pouze vyběhnutého gólmana domácích. Hra už nebyla tak živá jak v první půli, hrálo se převážně mezi šestnáctkami. V 64.minutě se snažil skóre na naši stranu ztrhnout Zbořil, po nahrávce Kubaně, ale opět domácí gólman včas zasáhl. O 5minut později se o to snažila dvojice Kadaš-E.Pešík, ale i tady byl domácí gólman na místě. V 75.minutě se ozvali i domácí. Vlk si obehrál několik našich hráčů, ale zblokovaná střela šla nad bránu. V 76.minutě se po centru Kadaše do další šance dostal Zbořil,ale hlavička ani dorážka do brány nezapadla. V 80.minutě šel míč po ose Babič - D.Pešík, ale D.Štergenich na míč již nedosáhl. V 84.minutě si krásně nahrál D.Pešík s Machalou a Kadašem, který vyslal pas na Kubaně, ale ten mířil jen do gólmanovy náruče. V 85.minutě to tam konečně spadlo. D.Pešík se dostal k odraženému balónu a z poza šestnáctky vypálil - 3:4! a my byli na koni. V 90.minutě naše vybojované vítězství potvrdil Zbořil, jež nekopromisně zavěsil - 3:5.

Ne 1. říjen 2017, 19:02:02 CEST