IMG_0004.JPG
PŘEDKOLO - ) KONEČNÁ
29. 7. 2018 od 17:00
Jankovice - Ostrožská Lhota 6:2 (5:1)

branky: 12.Gahura, 26.,38. Šustr, 27.Hruška, 44.Brázdil, 62.Večeřa -  35.Kusák, 50.Kuban
ŽK: 33.Večeřa M. - 21.Brhel
sestava O.Lhota: Gál - Horák, Žajdlík,Brhel (31.Kuban), Lučný (63.Radoch) - Štergenich P., Štergenich D., Kusák, Pešík D., Kopeček - Pešík E.
sestava Jankovice: Remeš - Surovec (46.SIlný), Hruška, Gahura (82.Zapletal), Brázdil, Večeřa, Šustr, Mikulica (78.Mach), Šilc (83.Šilc Mi.), Němec (75.Lipták), Večeřa M.

Na hodovou neděli jsme zajížděli v předkole poháru OFS do Jankovic. Jankovice taktéž minulou sezonu oslavily postup do okresního přeboru jako my. K zápasu z naší strany neodcestovali Kadaš (rodinné důvody), Filip Zbořil (zřejmě konec aktivní kariéry), Jakoubek, Babič, Vaněk, Krátký (neznámo), Zelený (rodinné štěstí). Ba naopak do aut s námi nasedli Přema Radoch a novic v naší soupisce, Antonín Brhel, který loni kopal taky za Lhotu, ale tu Hroznovou.
     Utkání začalo domací aktivitou a na malém hřišti nás od prvních minut dostávali pod tlak. Ten korunovali ve 12. minutě brankou, kdy "nepovedený" centr skončil až za zády Gála - 1:0. V 17. minutě jsme měli výhodu standartní situace, k trestnému kopu se postavila dvojice Štergenich P., Kusák a prvně jmenovaný byl po krátkém rozehrání faulován ve vápně - Penalta! K ní se postavil nejlepší střelec okresní soutěže loňského ročníku Pešík E., jenže ani na dvakrát nepřekonal vynikajícího brankáře Remeše. O to hůř pro nás bylo v 26. minutě, kdy si Šustr udělal z našich fotbalistů slalom a povedenou sólo akci korunoval brankou na 2:0. O minutu později se domácí obránce Hruška opřel z pětatřiceti metrů do míče a jeho pumelice skončila ve vinklu naší svatyně (sportovně musíme uznat, že tato branka se jen tak nevidí, takže palec hore) - 3:0. Světlo naděje na dlouhém konci tunelu pro nás svitlo v 35. minutě. Erik Pešík obešel obránce a vypálil, ale jen do rukavic Remeša, na Kusákovu dorážku už byl ale tento velký čaroděj v domácí brance krátký - 3:1. Za dalších pět minut měl korigování stacvu na kopačce Lučný, ale i on si z malého vápna vylámal zuby na domácím golmanovi. Nedáš - dostaneš platilo dvojnásob. Agilní Šustr jako přes kopírák zopakoval svou akci a šajtlí navýšil skóre na 4:1. Po rohovém kopu, kdy jsme se nejspíš už viděli v kabinách, nás ještě potrestal hlavou Brázdil - 5:1.
     Přestávka nám přišla vhod, kluci si řekli, že to takhle dál nejde a musíme všechno změnit od základů. A ejhle. Střídajíci Kuban v 50. minutě snížil po pěkné stahovačce na tří golový rozdíl 5:2. Chvilku nato se dvojice Kuban - Žajdlík řítili osamoceni na Jankovickou branku, ale v tomto případě si více zavazali, než aby toho využili. V 62. minutě Kopeček nešťastě faulova domácího hráče a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Večeřa - 6:2. Lhota se nevzdávala, ale dneska proti nám stál kompaktní soupeř, se skvělým brankářem vzadu. O tom by mohl vyprávět třeba Přemek Radoch, který v rozmezí pěti minut mohl 3x skorovat. Jenže jeho první střelu, kterou jsme už viděli v síti, zneškodnil na poslední chvíli Remeš. Druhá šla mimo a ta třetí mu špatně sedla. Z naší strany nepovedené utkání ukončil pozorný hlavní rozhodčí Bednář, který v utkání udělal pár přestávek na občersvení v úmorném vedru. Domací vyhráli zaslouženě a nejlepším hráčem na hřišti byl bez pochyb brankář domacích, Petr Remeš. V poháru končíme a tím pádem se uvidíme až 12. srpna na hřišti Topolné.
SO 3.11. od 14:30