SK OSTROŽSKÁ LHOTA - oficiální stránky fotbalového klubu
IMG_0004.JPG
12. 8. 2018 od 17:00
Topolná - Ostrožská Lhota 1:2 (1:0)
branky: 2.Foltýn Jan - 54.Kopeček, 74.E.Pešík
ŽK: 85.Zelinka - 20.Štergenich P.
sestava O.Lhota: Gál - Horák, Štergenich D., Brhel, Žajdlík, Pešík D. (68.Radoch), Kuban, Kopeček, Kadaš (86.Bahula) - Pešík E. (92.Opletal), Štergenich P.
sestava Topolná: MIkel - Leitner, Mráz, Foltýn Jan (80.Jurčík), Foltýn Jakub, Haša, Hoferek, Kamočai, Vašek (77.Lapčík), Zelinka, Dohnal
 
     Letní přestávka utekla velmi rychle a už je tu nový ročník, ve kterém se představíme v okresním přeboru. V prvním kole jsme zajížděli na půdu Topolné, která si v lońském ročníku OP nevedla vůbec špatně a skončila na druhém místě za Uh.Ostrohem, takže jsme předpokládali, že nám domácí body nebudou chtít darovat zadarmo... ale opak se stal pravdou.. ale nepředbíhejme. Na utkání jsme odjížděli bez chybějícího Kusáka, Lučného, Krátkéhé a Zbořila. Nově jsme v mužstvu přivítali Brhela a Bahulu.
     Jak začít? Asi jako "obvykle", zaspali jsme úvod utkání a první střela na naši bránu a hned byl z toho gól. Individuální akci zakončil zpoza šestnáctky Foltýn Jan - 1:0. V 6.minutě jsme se k první "akci" dostali i my, ale střela Kadaše neměla razanci. V 9.minutě střílel domácí kapitán Hoferek, ale jen do náruče Gála. V 10.minutě D.Štergenich dlouhým nákopem našel E.Pešíka, ale ten mířil taktéž jen do domácího gólmana. Vzápětí mohlo platit známé pořekadlo nedáš, dostaneš, ale to by domácí hráč Mráz nesměl ve 100% šanci selhat. O minutu později se snažil vedení domácích navýšit aktivní Jan Foltýn, ale trefil pouze boční síť. Ve 14.minutě měli domácí výhodu standartní situace. K rozehrání se postavil Foltýn Jakub, ale jeho střela do brány nemířila. Ve 22.minutě se po delší odmlce dostali do zakončení i naši hráči. Ale střela  E.Pešíka domácímu gólmanovi starosti nenadělala. Ve 24.minutě se do útoku opět dostali domácí a nás zachraňoval Horák, který odkopával míč až z brankové čáry. V 34. minutě vyslal jedovatou střelu na naši bránu neúnavný Jan Foltýn, ale Gál se blýskl reflexivním zákrokem. Ve 40.minutě střílel z levé strany domácí Haša, ale náš gólman byl u tyče včas. První půle ukončena a nám nezvývalo než se oklepat a ve druhé půli předvést lepší výkon.
     Do druhé půli vstoupili lépe opět domácí a už ve 47.minutě si znovu o slovo řekl Jan Foltýn, ale opět vedle. V 51.minutě zahrávali domácí standartní situaci ke které se postavil kanonýr Jan Foltýn, ale jeho střela neměla razanci. V další 100% šanci se ocil v 53.minutě domácí Jakub Foltýn, ale trestuhodně z malého vápna přestřelil. V 54.minutě jsme mohli jásat konečně i my! Kopečkova střela si našla cíl a zaplanula do brány - 1:1. V 58.minutě zblízka hlavičkoval nikým nekrytý domácí Mráz v našem vápně, ale opět jen nad. O minutu pouději se stejná situace opakovala i z hlavy Haši. V 59.minutě jsme konečne ukázali i nějakou tu kombinaci z našich kopaček. Míč šel po ose P.Štergenich - Žajdlík - E.Pešík, ale poslední jmenovaný tak dlouho hledal vhodnou pozici na střelu, až mu míč sebrali domácí obránci. V 62. minutě opět čaroval Jan Foltýn, ovešel dva naše hráča, ale finální střela skončila jen vedle brány. V 65.minutě našel P.Štergenich Žajdlíka, ale jeho střelu domácí obrana zblokovala. V 66.minutě to znovu zkoušel Jan Foltýn, ale ani tentokrát se to mezi 3 tyče nevlezlo. 74.minutu přinesla radost i šok. Po chybě domácí obrany se k míčí dostal E.Pešík a sám s ním postupoval na domácího gólmana. Střelou k tyči se nemýlil a strhl vedení na naši stranu - 1:2. Domácí zůstali zaskočeni a ještě více mohli být v 79.minutě, když Kopeček vyslal jedovatou střelu na jejich bránu. Ta tentokrát pouze orazítkovala břevno. V 80.minutě mířil domácí Jan Foltýn opět slepími. V 83. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř.  E.Pešík s Kadašem se dostali do přečíslení, ale domácí obránce Kadaše fauloval a byl nařízen pokutový kop. K jeho exekuci se postavil náš kapitán P. Štergenich, ale jeho střela postrádala razanci a domácí gólman ji lapil. V 86.minutě se do šance dostal E.Pešík, ale mířil vedle. V 90.minutě jsme se zase o výsledek báli my, a to když se míč mířící do naší brány odrazil až od břevna ven. V 91. minutě nás polil studený pot, když i domácí dostali výhodu zahrávat pokutový kop. K jeho rozehraní se postavil Mráz a naštěstí pro nás napodobil našeho kapitána a míč lapil Gál a tím to skončilo.
     Z půdy Topolné si odvážíme důležité 3body. Nutno podotknout, že dnes jsme s minima vytěžili maximum a kdyby domácí nespálili nespočet šancí a nás nepodržel gólman Gál, kdo ví, jak by to dopadlo. Příští týden se představíme na domácí půdě proti mužstvu z Polešovic.
Po 13. srpen 2018, 10:12:31 CEST
ddufka
NE 28.4. od 16:00
Bílovice - SK O.Lhota


 

Jak zakončíme letošní ročník OP

v nejlepší pětce (19 | 20%)
© Copyright 2010, All right reserved.
Jakékoliv užití obsahu a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Fotbalový klub SK Ostrožská Lhota.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one