SK OSTROŽSKÁ LHOTA - oficiální stránky fotbalového klubu
IMG_0004.JPG
Hradčovice - Ostrožská Lhota 0:6 (0:2)

branky: 31.Horák, 36.Štergenich D.,57 Vaněk pk., 67., 88. Pešík D., 80. Pešík E.
ŽK: 9.Hlaváč - 6.Lučný, 27.Štergenich D.
ČK: 57. Hlaváč
sestava O.Lhota: Gál - Štergenich D. (60.Radoch), Kadaš (67.Žajdlík), Horák, Kubáň, Zbořil (77.Machala), Lučný (46.Vaněk), Štergenich P., Kopeček, Pešík E., Pešík D.
sestava Hradčovice: Rosík - Hostýnek (77.Trtek), Božarov, Hruboš, Řihák, Blažek, Hnitka, Hruboš O. (29.Zemánek), Hlaváč, Kreisl, Krejsa (70.Ančinec)

Na Velikonoční neděli odjíždělo naše mužstvo na první jarní mistrovský zápas na půdu Hradčovic. Jak je zvykem, tak i tentokrát náš tým přijela podpořit početná skupina našich fans.
     Utkání začalo pod naší taktovkou, ale prosadit jsme se zatím nedokázali. První velkou možnost měl z trestného kopu P.Štergenich, ale brankář domácích Rosík se nenechal nachytat. Další obrovskou šanci měl v 25. minutě Zbořil, jež z voleje přestřelil branku. V minutě devětadvacáte přišel, pro domácího hráče Hruboše, nešťastný okamžik, kdy si po tvrdém, ale férovém zákroku, zlomil po dopadu zřejmně klíční kost a musel odjed do nemocnice. Přejeme mu brzké uzdravení. V 30. minutě to konečně padloo. Po standadní situaci od rohového praporku se prosadil Kamil Horák - 0:1! O 5 minut později už byl náskok o 2 branky, kdy po kloudné a přímočaré akci skóroval Dan Štergenich - 0:2! Více se toho v prvním poločase již nestalo a tak se šlo do kabin.
     Druhá půle začala za silného větru a serií rohů domácího celku, ze kterého nedokázali ale vytěžit vůbec nic. V 57. minutě přeloboval Filip Zbořil domácího golmana, ale na brankové čáře ho zastoupil Hlaváč, který si spletl pozice na hřišti a míč bravurně vychytal rukama. Následovala pochopitelně červená karta a pokutový kop. Na něj se postavil Vaněk a poslal brankáře na druhou stranu - 0:3! Naši fotbalisté byli při chuti a předváděli fotbal na urovni, což se muselo divákům líbit. David Pešík v minutě 67. předvedl, že mu nedělá problém i zaútočit a po akci na jeden dotek zvyšova nal 0:4! Do statistik se zapsal nakonec i jeho bratr Erik, který využil hrubici domácího golmana a bylo to 0:5! Poslední slovo zápasu si vzal opět mladší z bratrů Pešíků - David a doklepnutím míče za brankovou čáru upravil na konečných - O:6! Po domluvě rozhodčího Mikulky s hráči se ukončil zápas o nějakou chvilku předčasně, kdy už byl výsledek rozhodlý. Podali jsme kompaktní výkon ve všech směrech, přičemž je vždy na čem pracovat a zlepšovat. Domácí si za celý zápas nevypracovali ani jednu střelu na branku. Další utkání nás čeká opět venku a v derby nás přivítá rezerva Dolního Němčí. První souboj skončil po hrozném výkonu naší prohrou, takže budeme čekat, že podzimní zaváhání napravíme a budeme se radovat z dalších 3 bodů, které budeme potřebovat k pronásledovní zatím prvního celku z Horního Němčí.
St 4. duben 2018, 10:02:02 CEST