SK OSTROŽSKÁ LHOTA - oficiální stránky fotbalového klubu
IMG_0004.JPG
13. 5. 2018 od 10:15

Částkov - Ostrožská Lhota 3:6 (2:3)

branky: 5., 45. Hubáček A., 80.Šenk - 3., 43. Zbořil, 15., 88. E.Pešík, 56., 60. Kusák
ŽK: 34.Pospíšil - 85.Kusák
sestava O.Lhota: Gál - Horák, Krátký, Štergenich D., Lučný (67.Šmhaj) -  P.Štergenich, Kusák, Kadaš (77.Machala), Kopeček -  Zbořil, E.Pešík
sestava Částkov: Andrýsek - Hubáček, Kameník, Šenk, Flekač, Řezníček (55.Juřík), Hubáček A., Pospíšil (71.Vašek), Mikel, Gajdůšek, Houser
       Po minulotýdenním odpočinku od fotbalu jsme dnes zajížděli na půdu nevyzpytatelného mužstva Částkova. Podzimní utkání skončilo jen těsnou výhrou našeho celku. Domácí minulý týden vyhráli a tak se v přůběžné tabulce dostali o bod před nás a nic nenasvědčovalo tomu, že nám body darují zadarmo. Tenér Jurásek měl opět k dispozici kompletní soupisku a i lavička náhradníků se zaplnila. Chyběl jen D.Pešík, kterého nahradil navrátilec Krátký. Vědomi si i faktu, že vedoucí mužstvo - Horní Němčí, včera nechalo 2 body za remízu v Drslavicích, jsme do utkání nastupovali nabuzeni. Utkání již tradičně v Částkově odstartovalo v 10:15.
    Již ve 3. minutě se měnilo skóre, a to v náš prospěch. P.Štergenich nahrál do běhu míč E.Pešíkovi, ten skrz gólmana mířil před bránu, kde nikým nekrytý Zbořil doklepával do prázné klece - 0:1. Naše radost ale netrvala dlouho. Už v 5.minutě srovnal střelou zpoza vápna A.Hubáček- 1:1. V 6.minutě po nahrávce Kusáka střílel Zbořil, ale jeho střela mířila nad. V 10.minutě vybojoval E.Pešík svým důrazem míč, našel Kopečka, ten posunul míč na Zbořila, ale před bránou nikdo z našich nečíhal. 15.minuta opět přinesla změnu skóre - po autovém vhazování domácích se k míči dostal P.Štergenich, nahrál na E.Pešíka a ten střelou zpoza vápna mířil neomylně k právé tyči - 1:2. V 16.minutě slibná akce z dílny Kusák - Zbořil, ale domácí gólman jejich úmysl vystihl. V 19. minutě zahrával E.Pešík dlouhý aut, ten zpracoval Kadaš, přihrál Kusákovi, ale domácí gólman byl na místě. Ve 20. minutě poslal na hostující polovinu dlouhý nákop D.Štergenich, ale E.Pešík v záklonu mířil pouze do boční sítě. Vzápětí zkoušel pozornost domácího gólmana Kadaš, ale jeho střela mířila nad. Ve 22 minutě slibná akce po ose P.Štergenich - Zbořil, ale ten přetáhl centr a Horák na něj již nedosáhl. V 27.minutě jsme po krásné akci P.Štergenich - Kusák - E.Pešík - zakončující Zbořil, dali góla. ale nebyl pro ofsajd uznán. Asi ho viděl jen domácí pomezní... To nás nepoložilo a makali jsme dál. V 31. minutě se situace opakovala. Dlouhý balon D.Štergenicha našel Kusáka, ten přihrával před bránou na Zbořila, jež zakončovat, ale opět byl proti proporek domácího pomezního. V tomto případě se asi nemýlil. Ve 35.minutě se do akce dostali i domácí. Slibně rozjetou akci odvrátil Lučný na roh, po něm zakončoval A.Hubáček, ale pouze mimo 3 tyče. V 38. minutě jsme zahrávali několik rohových kopů, ke kterým se postavil P.Štergenich. Po jednom z nich se k zakončení dostal Kopeček, ale rána šla vysoko nad, poté Horák, ale tomu střela vůbec nesedla. V 39. mintutě dlouhý aut E.Pešíka, Zbořil prodloužil na Krátkého, ale jeho hlavička mířila vedle. Ve 43. minutě jsme navyšovali skóre na 1:3 - kdy E.Pešík našel Zbořila, ten ši obešel gólmana a zavěsil do prázdné klece. Domácí snížili v 45. minutě gólem do šatny - nikým nekrytý A.Hubáček se z malého vápna nemýlil - 2:3.
    Do druhé půle jsme naskočili beze změn. Ve 48. mintutě vybojoval E.Pešík u rohového praporku domácích balon, našel na zadní tyči Kusáka, ale ten branku minul. O minutu později se střelou osmělil domácí Pospíšil, ale i jeho sřela šla vedle. V 55. minutě jsme navyšovali opět skóre na rozdíl dvou branek. P.Štergenich vybojoval na půlící čáře míč, našel E.Pešíka a ten poslal míč před bránu na číhajícího Kusáka - 2:4. V 59. minutě předvedl D.Štergenich další ze svých dlouhých odkopů, tentokrát našel Kusáka, ale ten mířil  nad. V 60.minutě si slabou chvilku vybral domácí gólman Andrýsek, jež školáckou chybou daroval Kusákovi další gól - 2:5. Druhý poločas se nesl v duchu nepřesností na obou stranách. V 64. minutě jsmě zahrávali standardní situaci P.Štergenichem, ten našel D. Štergenicha ale ani tento pokus v bráně neskončil. Kvůli zranění jsme byli nuceni dvakrát vystřídat, domácí začali hrát a využívat našich chyb. V 80. minutě  nás za to i potrestali. Kusák ztratil míč, centr domácích na zadní tyč, kde čekal Šenk a hlavou se prosadil - 3:5. Klid do našich řad přinesla 88. minuta, kdy P.Štergenich našel Machalu, ten cenroval před bránu a E.Pešík zakončoval - 3:6. Poté se pan rozhodčí rozhodl ukončil zápas a my byli jen rádi. Příští týden hostíme na domácí půdě v derby rezervu Uh.Ostrohu.

Ne 13. květen 2018, 14:42:18 CEST