Ostrožská Lhota - Polešovice 2:1 (1:0)
branky: 44.Pešík E., 68.Štergenich D. (p) - 51.Fantura
ŽK: Pešík E., Štergenich P. - Bernatík, Náplava, Hasoň D., Tringela Dujka
sestava O.Lhota: Jakoubek - Horák, Štergenich D., Brhel, Žajdlík, Pešík D., Kuban (46.Radoch), Kopeček (85.Bahula), Kadaš (90.Opletal) - Pešík E., Štergenich P.
sestava Polešovice: Vaculík - Stašek, Běhávka, Stašek O., Benatík, Hasoň (51.Hasoň D.), Náplava, Tringela, Dujka, Fantura, Svoboda,

Ve druhém zápase okresního přeboru se Lhotší fotbalisté představili před pěknou diváckou kulisou doma. Poslední zápas s Polešovicemi v okresní soutěži skončil předminulou sezonu nerozhodně 1:1 a hosté postoupili o třídu výš. Dnešní sestava se od té vítězné v Topolné se prakticky neměnila. Jedinou změnou byl post brankáře.
     Fotbalové utkání začalo jak je poslední dobou zvykem v obrovském horku. První šanci jsme si připsali my, kdy po standartní situaci měl dostatek času v pokutovém uzemí Horák, ale minul. Po 10 minutách hry se osmělili i hosté, ale Dujkovu střelu vyrazil Jakoubek, který tentokrát dostal přednost před Gálem, nad branku. Další šanci měl opět domácí Horák, ale i tentokrát nepropasíroval míč za brankovou čáru. Po půl hodině hry se k zakončení dostal domácí Žajdlík, ale i on branku netrefil. V závěru poločasu poslal krásný balon Daniel Štergenich na Erika Pešík a ten přehodil brankáře Vaculíka 1:0!
     Do druhého poločasu udělal trenér domácích vynucenou změnu, kdy za zraněného Kubana poslal do hry Přemka Radocha. V 51. minutě se dostal k odraženému míči Fantura a nekopromisně vyrovnal na 1:1! Domácí tento moment nakopl a začali dobívat branku soupeře.Z pravé strany to zkoušel Pešík, ale těsně minul. Škoda že si nevšiml na zadní tyči volného Horáka, který by uklízel míč do prazdné. V 68. minutě, jak se později ukázalo, přišel rozhodující moment zápasu. Na půlící čáře obral Patrik Štergenich hostujícího Hasoněo o míč a kolmicí vyslal do vyložené šance  agilního E.Pešíka. Tomu šanci zmařil až brankář Vaculík jen za cenu faulu a ocenění žluté karty. K penaltě se kupodivu z minulých kol nikomu moc nechtělo, tak to vzal na sebe Dan Štergenich. Ikdyž "hostující" Fantura radil všemožně jejich brankáři, tak Dan ztrhl vedení opět na naši stranu 2:1! V 75. minutě naši fotbalisté dali i 3 branku, jenže rozhodčí Mahdal nepochopitelně pískl ofsajd, ikdyž hostující pomezní měl praporek dole. Věřme, že pan Rozhodčí měl pravdu a jen mu můžeme závidět jeho zrak, který tento moment posuzoval ze 40ti metrů. Poslední minuty Lhoťané dohrávali zkušeně a po 3 minutách nastavení nastal konečný hvizd. Další zápas odehrajeme na horké půdě Strání B, které je jako my nováčkem soutěže a k tomu všemu jak ukazuje tabulka půjde o souboj první s druhým (obě mužstva zatím stoprocentní).
Po 20. srpen 2018, 12:54:59 CEST