branky: 19., 54.Pavluš M.,
ŽK: Motola, Zderčík P. -, Štergenich P. , Štergenich D.
sestava O.Lhota: Jakoubek (72.Bahula) - Horák, Štergenich D., Brhel, Žajdlík, Pešík D., Radoch (46.Lučný), Kopeček (72.Machala), Kadaš - Pešík E., Štergenich P.
sestava Strání: Mimochodek - Vintr, Popelka, Motola, Miklovič (85.Benešík), Janovský, Adámek, Pavluš M. (89., Zderčík P., Zderčík A., Tóth

Ke dnešnímu zápasu jsme za deštivého počasí odjížděli na půdu Strání, jež loni jako my postoupilo do okresního přeboru. 4.kolo nabídlo souboj dosud neporažených mužstev a jak jsme předpokládali, domácí nám nebudou chtít body jen tak darovat. Do brány se znovu postavil Jakoubek a mohli jsme přivítat i navrátilce Lučného a Machalu. Naopak stále chybí Krátký a novopečený otec Kusák, kterému tímto gratulujeme k narození syna.
     Do zápasu jsme vstoupili lépe my, což u nás nebývá zvykem, a již v 1. minutě se po kombinaci Pešík-Kadaš, dostal druhý jmenovaný k zakončení, leč střelu lapil domácí gólman. V 9.minutě jsme měli výhodu standartní situce ke které se postavil P.Štergenich, ale s i jeho střelou si gólman poradil. V prvních patnácti minutách jsme domácí prakticky k ničemu nepustili a ti se jen sporadicky dostali za vlastní polovinu. Ale náš tlak ke gólu nevedl. V 16. minutě se probrali domácí a dali o sobě vědět protiútokem, jež skončil vedle brány. V 17. minutě domácí zahrávali standartku, ale našli jen naši zeď. Teď to byli pro zmenu domácí hráči, kdo vládl na hřišti. V 19. minutě padl první gól. Domácí zahrávali rohový kop, napoprvé Jakoubek střelu reflexně vyrazil na břevno, ale na dorážku Pavluše M. už byl krátký - 1:0. Domácí aktivita neopouštěla ve 24.minutě mohli zvyšovat na 2:0, ale proti byl gólman Jakoubek, který pohotově vyběhl a zneškodil šanci domácích. V 30.minutě další povedená akce domácích, po centru na zadní tyči číhal opět Pavluš, ale jeho hlavička šla nad. Ve 33. minutě se ke standartní situaci postavil opět P.Štergenich, jeho střela propadla do vápna, ale tam si s ní už domácí  obrana věděla rady. V 34.minutě to zkusil Kopeček z větší vzdálenosti, ale jeho střela proletěla jen těsně brány. Ve 36.minutě se na protější straně ke standartní situaci postavil domácí Motola, ale jeho střela mířila jen vedle brány. Druhá polovina prvního poločasu se odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Ke konci poločasu jsme se snažili z několika šancí vyrovnat, ale ani jedna v bráně domácích neskončila. Nejprve ve 42.minutě zakončoval E.Pešík, ale jeho s třela byla bez razance a domácí nechala klidné. Ve 43. minutě našel D.Štergenich dlouhým nákopem Žajdlíka, ale jeho střela skončila v gólmanově náruči. V 44.minutě našel Žajdlík P.Štergenicha, ale jeho pokus zblokovala domácí obrana. V  45+2 jsme měli ještě výhodu standartní situace, ale tu domácí obrana odvrátila na roh a šlo se do kabin.
     Do druhé poločasu jsme udělali jednu změnu, zvýšit aktivitu na hřiště přišel Lučný. Ve 49. minutě vyslal Horák do běhu E.Pešíka, ten byl faulován, ale rozhodčí to posoudil opačně a pískl našemu útočníkovi útočný faul. V 50.minutě po chybě naší obrany se na naši bránu valil protiútok domácích, ale Jakoubek odvrátil na roh. V 51.minutě našel Kopeček E.Pešíka, ale jeho pokus zblokovala domácí obrana. V 54.minutě se měnilo skóre podruhé. Střelu domácího Pavluše M. si srazil do sítě náš gólman Jakoubek - 2:0. Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, a moc šancí vidět nebylo, hrálo se převážně mezi vápny. V 61.minutě vystihl rozehrávku domácích Žajdlík, upaloval s míčem na domácí bránu, poté zvolil přihrávku na E.Pešíka stojícího v ofsajdu a bylo po šanci. V 62.minut mířil z úhlu Pavluš M. nad. V 70.minutě došla ke zranění našeho gólmana, službu mu opět vypověděla záda a musel být střídám. V bráně ho nahradil z pole hrající Kadaš, a místo něj šel na plac mlačícek Bahula. V 81. minutě jsme zahrávali standartní situaci, ke které se postavil D.Štergenich, leč trefil jen domácí zeď. Domácí si jistili vítězství a už nic zásádního se na hřišti neudálo a rozhodčí v klidu ukončil utkání.
     Příští týden nás na domácí půdě čeká soupeř vyššího kalibru a to mužstvo Březové. Dnešní výkon byl pod naší úrovní a chtělo by to zabrat, ať zbytečně neztrácíme body.
Po 27. srpen 2018, 13:33:34 CEST