branky: 21.Kopeček, 54.Pešík E. - 19.Zámečník, 27.Čaňo P., 50.Pomajbík
ŽK: Pešík E., Brhel - Smítal J., Čaňo P.
sestava O.Lhota: Gál - Horák, Brhel, Lučný (89.Zelený), Kopeček (78.Bahula), Štergenich P., Radoch, Pešík D., Žajdlík, Pešík E., Machala (49.Zbořil)
sestava Březová: Bruštík -Sítaml J., Miškár, Čaňo, Vojtek, Trecha, Uher, Smítal Ja., Zámečník, Pomajbík, Čaňo P.

Dnes na naši půdu zavítal soupeř z Březové a páte kolo tak proti sobě postavilo nováčka soutěže a jednozho z favoritů. Březová už nějaký ten pátek brázdí vody OP a ve svém týmu má hráče, jež hráli i daleko vyšší soutěže. Naši nastoupili do utkání v okleštěné sestavě. Do brány se vrátil Gál, i na úrok Jakoubkova zranění z posledního zápasu ve Strání, na marodku přibyl kromě Kubaně i D.Štergenich. Omluvenku dále přinesl Kadaš, Krátký i Kusák. Velké pozitivum byl na poslední chvíli příslib kanonýra Zbořila návrat na zelený pažit. Kromě hráčů jsme se museli v zápase obejít i bez trenéra Juráska a vedoucíh mužstva Fantury, které nahradil svou přítomností na lavičce František Štergenich.
     Utkání začalo opatrně z obou stran a na první šanci si diváci počkali až do 10.minuty. Šance se střídali na obou stranách a Březové jsme byli vyrovnaným soupeřem. V 19.minutě se hosté dostali na levé straně do rychlého brejku, který zakončil Zámečník úvodním gólem 0:1. Radost hostů z vedení netrvala dlouho a ve 21.minutě bylo srovnáno. Výstavní střelou se o to zasloužil Kopeček - 1:1. Ve 25.minutě po zkrumáži střílel Radoch, ale nastřelil jen záda domácího kanobára E.Pešíka. Ve 29. minutě se po chybě domácího kapitána Štergenicha ujali hosté opět vedení. Autorem branky byl P.Čaňo. Zbytek poločasu se odehrál převážně mezi šestnáctkami a velká šance k vidění nebyla.
     Druhá půle začala sporným momentem. Agilní Pomajbík upadl po "kontaktu" s Gálem v pokutovém území a rozhodčí ukázal na puntík. K pokutovému kopu se postavil zkušený Vojtek, ale míč poslal naštěstí pro nás jen do břevna. V 50.minutě si všudepřítomný Pomajbík udělal z našich hráčů slalom a pumelicí k tyči navýšil náskok hostů už o dvě branky - 1:3. Nezbývalo nám než se oklepat o bojovat o body dále. Od tohoto momentu to bylo naše mužstvo, kdo převzal otěže zápasu. V 54. minutě snížil po standartní situaci, hlavou E.Pešík - 2:3. V 60.minutě mohlo být vyrovnáno, ale to by přihrávka E.Pešíka musela být na Lučného přesnější. Vyrovnání přišlo o chvíli později, ale k naší nevůli nebyl gól uznán. Mladičký delegovaný pomezní odmával ofside. V 73.minutě se o vyrovnání pokoušel navrátilec Zbořil, ale ani jeho pokus v síti hostí neskončil. V 80.minutě mohlo být už "vymalováno", ale Gál vytasil proti Pomajbíkovi reflexní zákrok. V 85.minutě po rohovém kopu Žajdlíka mířil hlavou P.Štergenich, ale jen těsně vedle. Poté se již nic nestalo a hosté si z naší půdy odváží všechny 3body. Příští týden nás čeká další těžké utkání a to na půdě Slavkova.
Po 3. září 2018, 11:43:57 CEST