ZE SLAVKOVKA S DEBAKLEM!
9.9.
2018 od 16:30

Slavkov - Ostrožská Lhota 11:0 (3:0)
branky: 13., 75., 89. Sedlář, 18., 87. Chovanec, 25.Švardala, 50., 60., 70., 77. Janků, 63.David
ŽK: 0
sestava O.Lhota: Gál - Horák, Brhel, Lučný, Krátký, Kopeček, Štergenich P., Radoch, Žajdlík, Kadš, Bahula
sestava Slavkov: Pochylý - Halík, Zemčík, Švardala (46.Habarta), Michalec, Janků, Sedlář, Chovanec, David, Stojaspal, Maštalíř (63.Mančík)

Komentář z utkání se Slavkovem přinášíme se zpožděním. Není divu.. po takovém výprasku by hledal nejeden spisovatel slova těžko. Ale pusť me se do toho. Na utkání odjelo torzo Lhotského fotbalu a pouze s jedním nahradnikem. K dlouhodobě zraněným, Jakoubek (záda), Štergenich D. (kotník), Kuban (sval), přibyli Kusák M. (koleno), Pešík D.( krční obratel), Zbořil F.(kotník) a k tomu všemu se nejspíše Pešík E. zatoulal asi na slavnostech v Hradišti. Dlouhodobě nezvěstného Vaňka ani počítat nemůžeme.
     Přejďeme k samotnému zápasu... od počátku zápasu diktovali tempo rychlí fotbalisté Slavkova. První šanci domácích v 8. minutě ještě Gál vyrazil. Ale ve 13. minutě se už domácí radovali zásluhou A.Sedláře - 1:0. Na jeho trefu v 18. minutě navázal kapitán M.Chovanec, který nikým neobtěžovaný doklepu loptu do branky - 2:0! Těsně před občerstvením, v 25. minutě, jsme dostali ještě jeden direkt zásluhou L.Švardali - 3:0! Poté následovala i naše snaha udělat něco s hrozícím jak průběhem hry, tak i s výsedkem. Standartní situaci po půl hodině hry zakončil P.Štergenich, ale domácí gólman Pochylý si s ní poradil. V 37. minutě přišla naše největší šance na skórování, ale M.Žajdlík své solo na brankáře nedokázal využít. Do konce poločasu se už vysledek nezměnil, ikdyž mohl zásluhou výborně hrajicích Slavkovjanů.
      Druhý poločas začal přesně tam, kde skončil ten první, jen s tím rozdílem, že domácí mašina to začala potvrzovat i na imaginární Slavkovské tabuli. Nejprve se v 50. minutě šťastně odrazil míč (ne poprvé, ani naposledy) k nohám M.Janků a ten míč dovezl za brankovou čáru - 4:0! Po hodině hry se stalo přesně to samé, jako u čtvrté branky a na konci stál opět M.Janků - 5:0! V ten moment jsme chtěli vystřídat někoho z našich, kteří jen sotva plantali nohama. Marně. Zelený Š. odmítl reprezentovat naší obec za takového stavu. Ať si udělá obrazek každý sám. A tak náš, už tak zdecimovaný, celek schytával jednu facku za druhou. Nejprve se prosadil nikým nekrytý T. David - 6:0! V 70. minutě se opět měnilo skóre, autorem branky byl domácí střelec M.Janků, jež dovršil hattrick a to stále neřekl poslední slovo - 7:0! Další branka domácích přišla v 75. minutě, autorem byl Sedlář - 8:0! Naše obrana už dávno neexistovala a průchozí dálnici využil ještě naposledy M.Janků. Střelou na bližší tyč nedal, už tak rezignovanemu, Gálovi šanci - 9:0 ! V poslední dvouminutovce domácí udeřili ještě 2x, když zkompletoval hattrick i Sedlář - 10:0 a podruhé v zápase se prosadil kapitán domácích M.Chovanec - 11:0!! Zbytečné je polemizovat, jestli je vítězství zasloužené. Jasně že je! Ale co zbytečné rozhodně není, je aby se někteří naši členové nad sebou zamysleli. Začínaje dochàzkou na trenink, končije výkonem na hřišti. Ať si každý sám sáhne do svědomí. Příští týden na našem stadionu přivítáme fotbalisty z Bílovic. Věřme, že uvidíme jiné mužstvo, které se predstavilo ve Slavkově.
St 12. září 2018, 14:12:32 CEST