branky: 5., 10.Kopeček, 17. E.Pešík, 37. Lučný
ŽK: 24., 51.P.Štergenich - 22.Jančařík, 30.Hlaváček
ČK: 51.P.Štergenich
sestava O.Lhota: Gál - Horák, D.Štergenich, Brhel, Radoch (88.Opletal), Štergenich P., Žajdlík, Pešík D., Kopeček, Lučný (82.Bahula), Pešík E. (68.Machala)
sestava H.Němčí: Rybnikář - Hlaváček, Jančařík (46.Chlumský), Minařík, Zámečník, Tureček, Malík, Zámečník Ji., Pospíšek (73.Staroba), Bobčík (62.Bobčík Pa.), Chmelina

V dnešním utkání jsme na domácí půdě přivítali našeho velkého rivala, mužstvo Horního Němčí. Na konci loňské sezony jsme je z našeho hřiště vyprovodili s 6ti gólovým výpraskem a že bude mít dnešní utkání podobný scénář, by hádal málokdo. Ještě před výkopem utkání jsme nevěděli, zda dnes vůbec poskládáme základní jedenáctku. Chybějících hráčů je zápas od zápasu více a více a jediný, kdo hlásil návrat z marodky byl D.Štergenich.
     Zápas začal zhurta, oťukávání nebylo potřeba, neboť se mužstva dobře znají. První gól padl již v 5. minutě a to z našich kopaček. Lučný našel Kopečka a ten hlavou zamířil přesně - 1:0. O minutu později to mohlo být již 2:0, když Radoch vyslal do běhu Lučného, ale hosty zachránil včasným výběhem gólman Rybnikář. V 9.minutě vyslal P.Štergenich dlouhý míč na kopačky Lučného, ale ten mířil jen do náruče hostujícího gólmana. V 10.minutě se měnilo skóre podruhé a autorem byl opět Kopeček, který se prosadil po spolupráci s D.Pešíkem - 2:0. Ve 12.minutě se osměnili i hosté, ale Gál byl u míče včas. Naši hráči hýřili aktivitou i nadále a v 17.minutě byli za ni odměněni dalším gólem. Mezi střelce se zapsal kanonýr E.Pešík - 3:0. Ve 22.minutě jsme měli výhodu standartní situace, ke které se, jako je u nás zvykem, postavil kapitán P.Štergenich, našel E.Pešíka, ale před ním lapil balón Rybnikář. Ve 26.minutě to po krásné kombinaci zkoušel hostující Chmelina, ale jeho střela neměla razanci. Ve 30.minutě vyslal do běhu E.Pešík Kopečka, ten byl faulován. Ke standartce se opět postavil P.Štergenich a jeho střela jen těsně prosvištěla kolem brány. Ve 32. minutě to opět zkoušeli hosté. ale svého "spoluobčana" Gála nepřekonali. Ve 36.minutě P.Štergenich vystihl rozehrávku hostů, dlouhým míčem našel Lučného a ten z úhlu překonal Rybnikáře počtvrté - 4:0. Ve 41.minutě se ocitl hostující Minařík nekrytý v našem vápně, ale šanci prováhal. Ve 44.minutě se o snížení snažil i Bobčík, ale jeho střela šla vedle a mohlo se jít do šaten.
     Druhý poločas začal opatrněji a na vyloženou šanci se dlooouho čekalo. Hra byla oproti prvnímu poločasu nudnější a hrálo se převáže mezi šestnáctkami. V 51.minutě si o slovo řekl domácí kapitán P.Štergenich, jež viděl druhou žlutou kartu v zápase a poroučel se tak do kabin dříve, než by chtěl. Nicméně to na hřišti nevypadalo, že by hostů bylo o jednoho více a naši hráli disciplinovaně a hostům nedávali příliš prostoru se prosadit. 62.minuta přinesla 1.střelu v druhém poločase. Přišla z kopaček hostujícího Minaříka, ale cíl nenašla. V 65.minutě jsme se dostali do brejku, kdy Horák vyvezl míč z vlastní poloviny, našel Kopečka, ten si s přehledem poradil s brankářem, ale pak nesmyslně volil místo střely do prázdné další nahrávku... asi se bál, že by byl hattrick drahý :) V 67.minutě střílel hostující Chlumský nad. V 69.minutě šel míč po ose Kopeček - Lučný - Machala, ale poslednímu jmenovanému chyběl krok. V 72.minutě se snažili hosté v našem vápně dopravit míč za Gálovy záda, ale ten včas zareagoval. V 74.minutě vyslal Kopeček dalekonosnou střelu na hostující bránu a vylekal tak Rybnikáře. O minutu později to zkoušel i D.Štergenich, ale jeho pokus šel mimo. Čas utíkal rychle, naše obrana pracovala jak měla a hosté se do šancí nedostávali. V 86. minutě postupoval na bránu Kopeček, našel dobře stojícího Žajdlíka, ale toho vychytal Rybnikář. Nic dalšího se na hřišti už neudálo a rozhodčí tak v poklidu ukončil zápas.
     Dnešní zápas jsme zvládli s přehledem, mužstvo pracovalo jako jeden tým, počínaje fungující obranou a končeje produktivním útokem. V příštím kole zajíždíme k derby na horkou půdu do O.N.Vsi. Zápas se hraje v sobotu 13.10. od 15hodin!
Po 8. říjen 2018, 08:55:48 CEST