Branky: Horák, Zalubil, Beňo, Kremr, Pešík - Zlínský, Miroš
Sestavy: Ostr.Lhota: Gál - Krátký, Kopeček, Pavlas, Žajdlík - Beňo, Štergenich P., Horák, Lučný - Pešík E., Zalubil
střídali: Matuštík, Bahula, Kremr
Hluk: Fojtík - Machala J., Soviš, Kuřina, Bílek, Machala O., Chytil, Fruhauf, Vozár, Athang, Kuřina
střídali:Teplý, Zlínský, Botek, Polách, Prudík, Straka
     Na první přátelák po koronavirové pauze si fotbalisté Lhoty pozvali sousední béčko Hluku. V sobotním odpoledni se tak střetla dvě nejlepší mužstva přerušené okresní soutěže. Krásné počasí, hlad po fotbale a sousedské derby přilákalo na lhotské hřiště přes dvě stovky natěšených diváků.
     Domácí začali z ostra, už asi po 5 minutách šli do vedení.Výborně zahraný aut,dobré práci Lučného se odrazil míč od tyče k Horákovi,který měl už jednoduchou práci - 1:0. Zhruba za dalších patnáct minut se po rychlé rozehrávce Štergenicha, parádně trefil z nějakých 30ti metrů Martin Zalubil, - 2:0.
Ten se vrátil do rodného klubu po 11ti letech. Bývalý hráč Ostrožské Nové Vsi, Blatnice a Hluku chce odehrát za lídra okresní soutěže minimálně další dvě sezony. Třetí zásah přidal samostatnou akcí Beňo 3:0. V první půlce Lhota dominovala, dala tři góly, byla důraznější a vytvářela si také víc brankových příležitostí. Hosté hrozili z ojedinělých brejků nebo standardních situací.
     Do druhého poločasu oba mančafty prostřídali a tempo hry diktovali hosté z Hluku. Po hodině hry využil nedorozumění v naší obraně Zlínský - 3:1. Odpověď na sebe dlouho nenechala čekat a další nová tvář v našem dresu se prosadila. Přečíslení Pešíka a Kremra zakončil druhý jmenovaný - 4:1. Pavel Kremr s námi už loni absolvoval mnoho treninků, ale hráčem Lhoty je až od jara. Druhý gól hlučanů přišel v 80. minutě, opět po zmatcích v naší obraně. Tentokrát byl šťastným střelcem Miroš - 4:2. Poslední slovo si vzal domací kanonýr Pešík E., který trefil břevno a od něj míč dorazil do opuštěné banky - 5:2! „Druhý poločas byl vyrovnaný, chtěl jsem dát příležitost také hráčům z lavičky,“ okomentoval druhé dějství domácí stratég Jiří Jurásek.

Přátelské utkání muži 14.6. 14:00
Ostrožská Lhota - Velká Nad Veličkou 0:3 (0:0)
Branky: Macko L., Spazier (PK), Pavlica J.
sestavy:Ostr.Lhota: Gál - Krátký, Kopeček, Pavlas, Žajdlík - Beňo, Štergenich P., Horák, Lučný - Pešík E., Zalubil
Střídali:Matuštík, Pešík D., Bahula, Anish, Kremr
Velká Nad Veličkou Matyáš - Rumíšek, Maňák, Mikeska, Měrka - Horák, Macko D., Macko L., Štefanek - Valášek D., Spazier
Střídali: Pavlica J., Prášek, Prachař, Kučera, Valášek P.

Na druhé přátelské utkání jsme si pozvali Velkou Nad Veličkou. Po nedělní mši na sv. Antonínku, kde se konala "pouť", se mohli fanoušci těšit na soupeře hrajícího 1.A třídu jihomoravského kraje. Trenérem hostujícího celku je Jožka Dominik, který do nedávna trénoval i naše mužstvo.
      Do zápasu jsme vstoupili slušně a do první větší šance se dostal Zalubil, ale levačkou jen těsně minul. Hosté hrozili v prvním dějství hlavně ze střední vzdálenosti, kde ale ani jeden z jejich pokusů nebyl nebezpečný. Ve 30 minutě Spazier polocentrem zazvonil na dřevno. O minutu později to zkoušel Lacko D., ale Gál střelu opět vyrazil na břevno. Ovšem největší příležitost měl na kopačce náš Erik Pešík, jenže trestuhodně ze dvou metrů netrefil odkrytou bránu.

Ve druhém poločase nám hrozně rychle ubývaly síly, a soupeř začal na hřišti vládnou. Naši kluci bojovali, ale technický tým Velké se nakonec dočkal i branek. V 71. minutě do otevřené obrany vpláchl Macko L. a překonal Gála poprvé - 0:1. Za dvě minuty později obcházel našeho golmana Spazier, který byl faulován a sám postižený penaltu proměnil - 0:2! V 75.minutě měl na kopačce snížení Beňo, jenže Matyáš zasáhl bravurně. Tři minuty před konce uzvřel účet zápasu Pavlica utěšenou střelou na přední tyč, kdy oklamal naši obranu i s brankářem - 0:3.
     Za dnešní výkon s vyspělým soupeřem se určitě stydět nemusíme.

Přátelské utkání muži 28.6. 16:00
Traplice - Ostrožská Lhota 3:2 (2:1)
Branky: 33., 37. Blaha D., 87.Trávníček - 42. Pešík E., 63. Zalubil
rozhodčí: Martinák

sestavy: Ostr.Lhota: Gál - Beňo, Štergenich D., Pavlas, Žajdlík - Machala M., Štergenich P., Horák, Lučný - Pešík E., Zalubil
Střídali: Matuštík, Martyčák, Bahula
Traplice: Martinák - Bleha, BlahaR., Kolínský, Berner -Talák,Trávníček, Obdržálek, Verbík - Blecha D., Čevela
Střídali: Gelien, Hanák, Zich, Kotyza

Na další přátelské utkání jsme poprvé cestovali ven, a to do Traplic. Domácí hrají stejnou soutěž, jen s tím rozdílem, že na UherskoHradišťsku.
      Utkání začalo ve velkém vedru, ale taky ve velkém tempu na obou stranách. Šance se střídaly ze strany na stranu po celých devadesát minut. První branku zápasu po samostatné akci vstřelil agilní Blaha D. - 1:0! Tentýž hráč překonal Gála i o pět minut později podobnou situací - 2:0! Do poločasu se nám podařilo snížit Pešíkem, kterému gólovou situaci připravil Martyčák - 2:1! Do konce první půle se už účet skóre nezměnilo.
     Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu a diváci, kteří přišli na toto utkání v hojném počtu, se dál bavili. V 63.minutě bylo vyrovnáno. Únik po dlouhém míči zakončil perfektně Zalubil - 2:2! V 70.minutě jsme mohli jít do vedení i my. Štergenich využil špatné rozehrávky domácího golmana, připravil stoprocentní šanci Zalubilovi, který tentokrát tutovku zahodil. Poslední balon do sítě nakonec dodali domácí hráči. Travníček se šikovně uvolnil přes tři hráče a Gálovi nedal šanci - 3:2! Konec zápasu.
     Kvalitní utkání s kvalitním soupeřem. Další termín je 18.7., kdy se představíme na odvetné utkání v Hluku.

Přátelské utkání muži 19.7. 16:00
Ostrožská Lhota - Lipov 4:2 (1:2)
Branky: 37. Horák, 50. Štergenich D., 52. Martyčák, 80. Machala

sestava O.Lhota: Gál - Anisch, Štergenich P., Pavlas, Beňo - Martyčák, Horák, Machala M., Matuštík -  Štergenich D., Bahula.

Po sobotním vydatném dešti, kdy odveta s hluchým béčkem neproběhla, se diváci mohli těšit na nedělní utkání s celkem Lipova. Jestli se bavíme o divácích, tak musíme vzpomenout i fotbalisty. Na utkání se sešlo pouze 11! lidí, kteří pořád k fotbalu nezanevřeli. Omluvenky odeslali Zalubil, Pešík E., Žajdlík, Lučný. Zbytek nejevil zájem ani se omluvit.
     K samotnému zápasu - v 10. minutě jsme měli šanci otevřít "účet" zápasu, ale Štergenich D. ani Machala neuspěli. To na druhé straně byl den otevřených dveří a fotbalisté z Lipova toho dokázali využít. Ve 20. minutě po hezké kombinaci už šanci využili a vstřelili první branku - 0:1. Za 4.mimuty bychom potřebovali time-out, ale bohužel to ve fotbale není možné. Hosté opět rychlou akci po hrubé chybě dokázali využít 0:2! V minutě 37. nám vyskytla náděj na lepší zítřky. Standardní situaci posadil Štergenich P. přesně na hlavu Kamilovi Horákovi -1:2! Do poločasu se již nic nezměnilo.
     Druhý poločas, ač pořád v 11 lidech, jsme začali ve velkém stylu. Nejprve vyrovnal v 50. minutě Štergenich D. z trestného kopu 2:2. Vzdálenost ze 30ti metrů je pro něj a nádherně vymetl šibenici. Za 2 minuty jsme utkání otočili, když jsme skórovali po pěkné kombinaci, na jejímž koncil byl Jirka Martyčák, který s přehledem zakončil - 3:2. O 5 minut později si postavil za hranicí "šestnáctky" míč Štergenich P. , ale bohužel míč skončil jen na břevně. Utkání mělo rychlý spád a šance se střídaly ze strany na stranu. V 70. minutě zachraňoval Štergenich D. šanci hostí až na brankové čáře. Za deset minut jsme utkání rozhodli! Štergenich P. připravil gólovou pozici pro výborně hrajícího Machalu, který nekompromisně proměnil - 4:2. Je potřeba zmínit, že i Gál nás několikrát podržel, ale šance, které měl Anisch nebo Horák, brankami prostě skončit musí. Nedělní zápas nám jasně ukázal, že i když bude někomu horko nebo z dalšího počasí nepřijde na zápas, nemusíme klesat na mysli. Všem zúčastněným jedno velké díky.

Po 3. srpen 2020, 09:29:14 CEST