SK OSTROŽSKÁ LHOTA - oficiální stránky fotbalového klubu
IMG_0004.JPG

Úvodní stránka

JARO KLEPE NA DVEŘE!

Již tuto neděli se naše mužsto představí v 1. jarním utkání na domácím hřišti proti mužstvu Topolné. Pojďme si ale připomenout, jak probíhala podzimní část. Po 13ti odehraných kolech nám patří průbežné 10. místo s 16ti nasbíranými body, skórem 22:33 a bilancí 5 - 1 - 7. Nebudeme si nic nalhávat, čekali jsme to lepší., snad bude jarní část lepší a naše forma stálejší.
     Sezónu jsme neodstartovali vůbec zle. V 1. kole jsme si odvezli všechny body z horké půdy z Topolné, která byla jasným favoritem. Nutno podotknout, že to byly body velice cenné a domácí si utkání prohráli samy, když nevyužili nespočet jasných brankových příležitostí a my z minima vytěžili maximum. Ve 2.kole jsme na domácí půdě hostili Polešovice a připsali jsme si druhou výhru - 2:1. Ve 3.kole jsme zajížděli na Strání, kde nás nečekalo nic lehého a to se i potvrdilo. Po bojovném utkání zůstaly všechny body na Strání - 2:1, navíc se zranil gólman Jakoubek a byl nucen střídat. Ve 4. kole jsme doma hostili jedhono z favoritů soutěže - Březovou, která naši tvrz vyloupila a odvezla si všechny body - 2:3. Na 6. kolo bychom asi úplne nejradši zapomněli, jelikož jsme si ze Slavkova odvezli 11 brankový příděl... 11:0. V 7.kole jsme chtěli odčinit poslední prohru doma s Březovou a napravit si reputaci, po nevydařeném utkání ve Slavkově. Doma jsme se rozestříleli a vyprovodili Bílovice se 7 góly v jejich síti. V 8. kole jsme zajížděli k utkání do Bánova, místo toho, abychom potvrdili dobrý výkon proti Bílovicícm, tak jsme Bánovu hladce podlehli 3:0. Na špatný výkon jsme navázali i v 9. kole, kdy se u nás představil vedoucí celek soutěže Jankovice, se kterými jsme letos sehráli i předkolo poháru OFS. V obou případech byl lepší soupeř z Jankovic. Naše výkony byly jako na houpačce. Další týden jsme doma hostili našeho věčného rivala H.Němčí, jež spolu s námi loni postoupili o třídu výše. Náš výkon byl výborný a soupeři jsme nedali šanci a zapsali jsme si výhru 4:0. Jedinou kaňkou na utkání bylo vyloučení kapitána P.Štergenicha po 2 žlutých kartách, což znamenalo automaticky stopku v dalším utkání. Dalším utkáním bylo derby v O.N.Vsi, které skončilo remízou 1:1. Že se nám letos tolik doma nedaří, jsme potvrdili v dalším domácím utkání, kdy si z naší půdy odvezl všechny body Vlčnov za výhru 5:2. Aby toho nebylo málo tak se nám zranil ještě před poločasem brankář Gál. Poslední venkovní utkání jsme odehráli na  hřišti Jarošova s "novou" brankářskou jedničkou - Erikem Pešíkem. V bojovném utkání jsme byli přeci jenom lepší a odvezli jsme si všechny 3body. V posledním podzimním utkání jsme se představili doma proti Nezdenicím. Do brány se opět postavil náš nejlepší střelec E.Pešík a práce měl tedy dost. Kapitán P.Štergenich se opět zapsal, když se po dvou žlutých kartách poroučel ještě před poločasem do kabin a oslabil tak své spoluhráče a bude chybět i v prvním jarním utkání. Nezdenice si za výhru 3:0 odvezly všechny body a podtrhly tak naši špatnou výkonnost na domácím hřišti, kdy jsme ze 7utkání, 4 prohráli.
     Generálku na mistrák jsme odehráli přátelské utknání proti Ostrohu. Do brány se vrátil uzdravený Gál, ale i tak byla naše sestava lepená a sotva jsme poskládali jedenáctku. V utkání se představili i dva nováčci - Nicolas Anisch a Lukáš Běňo. Jako první skoóroval Ostroh - 0:1. Našim se po poločasu podařilo vyrovnat na 1:1. Ale Ostroh nám moc šancí nedal. Utkání skončilo výhrou domácích 8:1
    Horák a Žajdlík, to jsou stálice naší sestavy, odehráli všechny utkání s plným počtem bodů. Nejlepším našim střelcem je opět E.Pešík, který se blýskl i brankářskými dovednostmi. Celý podzim jsme postrádali Kusáka a jeho kvality. Jak tomu bude na jaro? Nechme se překvapit. Výkon utkání proti Topolné je v neděli 24.3. od 15hodin.

ČK: 43.P.Štergenich
sestava O.Lhota: E.Pešík- Horák, Lučný, Žajdlík, D.Štergenich, Brhel, Machala (75.Bahula), Radoch, Pešík D., Kadaš, P.Štergenich
sestava Nezdenice: Juriga - Voda, Liška, Kolíknek, Hasoň, Kolínek Ma., Struhař, Zýka, Pavlis, Kociňák (68.Mlčúch), Uličník

Oslabená Ostrožská Lhota šla do zápasu znovu s útočníkem Erikem Pešíkem v brance. Domácí kanonýr inkasoval gól v 11. minutě, kdy nedosáhl na balon po dorážce Kolínka. Ostrožské Lhotě to nešlo. Nervózním domácím se nedařilo, v závěru první půle byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Patrik Štergenich Hosté dlouhou přesilovku využili. Na 2:0 z dorážky ve skrumáži zvýšil důsledný Hasoň, zaslouženou výhru Nezdenic završil Pavlis - 0:3. Ostrožská Lhota se i v deseti snažila, místy soupeře přehrávala, ale v zakončení a finální fázi se opět trápila.

NE 24.3. od 15:00