branky: 51.Komárek - 43.Kadaš, 56.D.Štergenich
ŽK: 34.Omelka M., 44. Brim, 71.Laga - 50.Lučný
sestava O.Lhota: E.Pešík - Horák, Lučný (90.Bahula), D.Štergenich, Brhel (83.Machala), P.Štergenich, D.Pešík, Radoch, Pešík D., Kopeček (90.Babič), Kadaš
sestava Jarošov: Kotman - Němec (82.Trávník), Omelka Ma, Omelka M., Komárek, Jančík, Stojaspal, Roubínek (63.Jurča), Brim (55.Laga - 78.Jančík), Štolba, Stodůlka

Tuto neděli jsme za sychraného podzimního počasí nastoupili k venkovnímu utkání v Jarošově. Zranění gólmana Gála bude na delší dobu, Kubán se dnes neukázal a tak, k překvapení všech, se do naší brány postavil nejlepší střelec našeho mužstva, Erik Pešík, jehož trápí stehenní sval, ale i tak chtěl spoluháčům pomoci, a jak se později ukázalo, i on má velkou zásluhu na dnešním výsledku. Do sestavy se vrátil odpočatý kapitán Štergenich a jinak zůstala sestava neměnná.
      Domácí na nás vletěli a my se nestačili divit. Ve 2.minutě zahrávali standartku a hlavička domácího útočníka skončila jen těsně vedle brány. V 9.minutě jsme zaznamenali náš první pokus na domácí bránu, postaral se o ni Radoch, jehož střela z poza vápna skončila nad. Ve 13.minutě to zkoušel domácí Komárek, ale náruč E.Pešíka byla připravena. Ve 20.minutě předvedl E.Pešík v naší bráně reflexivní zákrok, když vyrazil jedovatou střelu domácích na roh. Ve 22.minutě visel gól ve vzduchu, po chybě Lučného, nadrakrát musel zasahovat E.Pešík a až obrana se štěstím odvracela z brankové čáry. Ve 23.minutě jsme měli výhodu standartní situace, ke které se postavil P.Štergenich, ale podjela mu na hrbolatém terénu noha a bylo po šanci. Domácí drželi častěji míč na svých kopačkách a do ničeho nás nepouštěli, nutno podotknout, že jsme jim hodně míčů darovali po našich nepřesnostech. Ve 32.minutě mířil domácí kapitán Omelka pouze nad. V 37. minutě vystrašil Kopeček domácí mužstvo střelou od půlící čáry. Ve 39.minutě se do akce, po dlouhém autu Kopečka, dostal Horák, ale jeho tečovaná střela skončila vedle brány. K rohu se postavil P.Štergenich a krasně našel Kadaše, jeho hlavička však mířila jen do náruče gólmana Kotmana. Ve 41.minutě se rozjížděla slibná spolupráce Žajdlík-Kadaš, ale Žajdlíkovi míč o chlup utekl. Ve 43.minutě to konečně spadlo! Radoch vybojoval míč, posunul Žajdlíkovi ten do běhu vyslal Kadaše, jež si poradil s bránícím hráčem a poté mu v cestě stál už jen gólman a s tím si přízemní střelou taky poradil - 0:1. První poločas jsme zakončeli standarní situací, která ale mířila nad a šlo se do kabin. První poločas se v našem podání nesl v duchu nepřesností a z minima jsme vytěžili maximum.
      Do druhé půle jsme nastoupili beze změn. Ve 46.minutě se domácí snažili o srovnání skóre, ale naše obrana dnes fungovala jak měla a nadvkrát dorážku domácích odvrátila do bezpečí. Ve 49.minutě střílel Žajdlík, ale brankář Kotman s tím moc práce neměl. V 50.minutě jsme měli štěstí, domácí se usídlili v našem vápně a jen zázrakem nikdo ani jeden z odražených míčů za záda E.Pešíka neprotlačil. V 51.minutě se domácí již vyrovnání dočkali. Hlavou se po rohu prosadil Komárek 1:1. V 53.minutě mohli domácí dokonat obrat, postupovali dva na jednoho na naši bránu, ale D.Štergenich přihrávku zblokoval. Uff. V 53. minutě jsme zahrávali standartní situaci, postavil se k ní D.Štergenich a s těčí zdi jeho pokus skončil v domácí bráně - 1:2! V 60.minutě mířil opět jen nad domácí Laga. V 61.minutě to zkoušel Jančík, ale jen  vedle naší brány. V 61.minutě se domácí hnali na naši bránu a E.Pešík čaroval. První pokus domácích vyboxoval jen ke kopačkám Stojaspala, ale i s jeho střelou si poradil. Z následného rohu mířil Laga vedle. V 73. minutě si zopakoval D.Štergenich zahrání standartní situace, ale tentokrát jeho střela skončila nad domácí bránou. Domácí nás tlačili a snažili se o vyrovnání, ale my jsme odolávali jak to šlo. V 87. minutě standatka po ruce domácích, k rozehrání se postavil pro změnu P. Štergenich, ale jeho pokus našel jen náruč Kotmana. Minuty se vlekly a rozhodčí k tomu nastvil nesmyslné 4 minuty. Domácí stále dotírali na naši bránu. V 87. minutě pokus Štolby skončil vedle a stejně tomu bylo i s pokusem v 90.minutě Komárka. Vyhlíželi jsme závěrečný hvizd po němž přisla radost v podobě 3 bodů, pěkně vydřených 3 bodů!!
      Příští týden odehrajeme poslední podzimní utkání na domácí půdě proti mužstvu Nezdenic již v SOBOTU!! Začátek ve 14:30!

DOMA BEZ BODU!
21.10.
2018 od 15:00

Ostrožská Lhota - Vlčnov 2:5 (1:3)
branky: 28.D.Štergenich, 65.Kopeček - 3.Fibichr, 22., 24.1 87.Gregor, 93.Pešl
ŽK: 83,Kadaš - 80.Pešl
sestava O.Lhota: Gál (45.Kubán)- Horák, Lučný (46.Krátký), Žajdlík, D.Štergenich (89.Bahula), Brhel (69.Machala), Radoch, Pešík D., Kopeček, Kadaš, Pešík E. (68.Machala)
sestava H.Němčí: Machala - Fibichr, Flasar, Gregor, Pešl, Kameník, Moštěk, Machala D., Stojaspal (46.Hradílek), Mikulec, Kužela

V neděli jsme se představili opět na domácí půdě, tentokrát proti mužstvu Vlčnova. Soupeř brázdí vody okresního přeboru již druhým rokem. Loni skončili na 10.místě, letos jsou zatím na průběžném předposledním místě s 8 body, které získali za 2 výhry a 2 remízy. My jsme na tom v tabulce lépe a k tomu výhoda domácí prostředí... ale opak se stal pravdou....Do sestavy se vrátil Kadaš a nalavcu Kuban a Krátký. Naopak chyběl kapitán Štergenich.
     Na první gól se dlouho nečekalo, padl již ve 3.minutě a k naší smůle do naší brány. Hostující gólman Machala našel z výkopu volného Fibichra a a ten svoje sólo proměnil - 0:1. Ani inkasovaná branka nás neprobrala a naše hra neměla řád. Ve 22. a 24.minutě se trefil hostující dlouhán Gregor a s námi to nevypadlo vůbec dobře - 0:3. Ve 28. minutě jsme se dočkali gólu i my.  Po nahrávce E.Pešíka se od rohového praporku trefil Dan Šterfenich - 1:3 do poločasu jsme se na více nesmohli, ba naopak jsme byli rádi, že jsme další gól neinkasovali. Před koncem poločasu jsme ještě byli nuceni vystřídat gólmana Gála, při vyrážení střely narazil loktem do tyčky a nebyl schopný pokračovat ve hře, jeho místo obsadil uzdravený Kuban.
     Do druhé půle jsme stihli ještě vyměnit Lučného za Krátkého a šlo se na plac. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a naši hráči se jevili aktivněji. V 65.minutě jsme snížili na 2:3, když se z trestného kopu trefil Kopeček. Vyrovnat se nám nadařilo a když v 87.minutě završil Gegor hattrick bylo rozhodnuto - 2:4. Poslendí tečku za zápasem udělal v nastaveném čase Pešl, jež skóroval do prázdné brány - 2:5.
     Dnešní zápase se nám vůbec nepovedl, budeme se z něj muset oklepat. Další zápas nás čeka v neděli na půdě Jarošova

SO 3.11. od 14:30