O.LHOTA - STRÁNÍ B 5:0 (3:0)
branky:1.Zalubil, 8.Machala, 24.Matuštík, 87.Martyčák, 90.E.Pešík
sestava O.Lhota:Gál - Žajdlík, Štergenich P., Pavlas, Krátký - Beňo, Machala, Pešík D., Lučný - Zalubil, Horák
Střídali: Pešík E., Kremr, Anish, Martyčák, Matušík, Bahula

Do druhého kola okresního poháru jsme postoupili přes vysokou výhrou na Žitkové. Bylo nám ale víc než jasné, že záloha Strání bude diametrálně rozdílný soupeř. Jenže do zápasu jsme vtrhli jako poslední tanečník na Erikově svatbě a hned v první minutě udeřili. Po vhazování se k míči dostal Zalubil, který si udělal prostor na hranici šestnácky a otevřel náš brankový účet - 1:0! Začátek utkání byl pouze v naší režii a Straňané nestíhali. V 8. minutě napřáhl Mira Machala z dálky a střela, kterou vyslal na hostující bránu Benešíkovi zaplavala - 2:0! Ve 20. minutě to zkoušel Patrik Štergenich z trestného kopu, ale tentokrát se brankář hostí vyznamenal, když vytáhl míč ze šibenice. Ve 24. minutě potáhl balón E.Pešík po lajně a přesnou nahrávkou našel Matušíka, ten už nemohl prázdnou branku minout - 3:0! O 5 minut později po krásné kombinaci zakončoval Zalubil, jenže tentokrát nevyzrál. Straňané vyslali první střelu mezi naše tyče až v samotném závěru poločasu.
     Druhá půle z tempa polevila a na hřišti se hra vyrovnala. Po několika vystřídání si hosté pomalu začali vytvářet územní převahu, ale v celém zápase si stoprocentní šanci nevytvořili. Čas kvapem letěl a blížil se konec .V 87. minutě jsme zvýšili skóre ze standardní situace, kterou poslal Štergenich přesně na Pešíka, který našel hlavičkou pod sebe Martyčáka - 4:0! Do zcela otevřené obrany vletěl v poslední minutě Machala, posunul míč na Anische, ten zachoval chladnou hlavu a předal míč k Pešíkovi, který dal první branku v roli ženáče - 5:0 a dovršil tak naše vítězství!
    Ve čtvrtfinále nás budou hostit Hradčovice. Ty posíleni o několik hráčů z rozpadlých Drslavic postoupili po utkání ve Starém Hrozenkově (2:4). Utkání se odehraje až na jaro. Další týden máme volno, protože k prvnímu utkání v okresní soutěži nám Horní Němčí poslalo žádost o přesunutí,ve které jsme ji vyšli vstříc.

(Málo místa)   Dušan Dufka

2.kolo poháru OFS
Žítková - Ostrožská Lhota 1:8 (0:5)

Branky: 63.
Bretšneider - 3., 33., 66., 72. Zalubil, 9.Horák, 28.Matuštík, 37.Machala, 83.Kremr
sestava O.Lhota: Gál - Beňo, Štergenich P., Krátký, Pavlas - Žajdlík, Macala, Matuštík, Martyčák - Horák, Zalubil. Střídali: Pešík D., Kremr, Anisch

Po vynucené pauze v soutěžních utkání jsme v neděli zajížděli do obce Žítková, kam nás poslal los poháru. K zápasu nemohl nastoupit Dan Štegenich, který je pracovně ve Španělsku na delší dobu, Ondra Lučný marod, Erik Pešík nechce riskovat zranění před svatbou a Kopeček se ani neuráčel opět omluvit.
     Do zápasu jsme vstoupili výborně a po třech minutách jsme šli i do vedení. Martin Zalubil s pomocí teče domácího obránce přehodil brankáře 0:1! V 9.minutě Zalubil hlavičkou trefil břevno a Kamil Horák dorazil míč tam kam patří - 0:2! Domácí, kteří nevěděli kam dřív skočit, museli čelit jednomu útoku za druhým. V 28.minutě  bylo pro ně ještě hůře. To uklidil míč do branky pro změnu Matušík - 0:3! O minutu později Horák netrefil míč do opuštěné branky. Svůj druhý gól dal Martin Zalubil ve 33.minutě, když pumelicí navýšil náš účet - 0:4! Do historie střelců se zapsal i výborně hrající Machala. Ten si ve 37.minutě vzal na vlastní polovině míč a prošel hned několik domácích fotbalistů, kteří ale i s pomocí několika faulů ho nedokázali zastavit - 0:5! Do půle už se skóre neměnilo.
      Druhá polovina už takové drtivé tempo neměla. V 63.minutě se dočkali i domácí. Ve zmatcích v našem malém vápně zakončoval Bretšneider. Ikdyž Patrik Štergenich vykopávali dvakrát míč z brankové čáry, tak na potřetí ho balón trefil do ruky a pískala se penalta. Tu zrušilo "přesné" oko pomezního Boba Fantury a ten prozradil rozhodčímu, že míč už byl celým objemem za čarou - 1:5. Odpověď přišla bleskurychle a svůj hattrick dokončil Marťa Zalubil - 1:6! V 72.minutě přidal i svou čtvrtou branku a určil kdo bude hráčem kola - 1:7! Sedm minut před koncem se ze standartní situace zapsala i třetí nová tvář pro tuto sezonu Kremr -1:8! Na těžkém terénu, ale v krásné přírodě, jsme zahráli nadstandartní fotbal, za což odměna v podobě branek přišla. Do druhé kola jsme postoupili zcela zaslouženě. Příští týden pokračujeme, přijede k nám záloha Strání hrající okresní přebor. Již před sezonou byl cíl v poháru stanovený hodně vysoko, tak věříme že uspějeme i za týden.